YALOVA BAROSU 100. YIL CUMHURİYET HALI SAHA TURNUVASI
Tarih: 3.11.2023| Okunma Sayısı: 825

         YALOVA BAROSU 100. YIL CUMHURİYET HALISAHA TURNUVASI
     TURNUVA ESAS VE KURALLARI

 

 1. Turnuva 18 Kasım tarihinde yapılacak karşılaşmalar ile başlayacaktır. Turnuvanın formatı ( tek devre lig, çift devre lig, çift devre eleminasyon vb.) katılımcı takım sayısı belli olduktan sonra belirlenecektir. Katılımcı takım sayısı belli olduktan sonra takım sayısına göre aşağıda sayılan turnuva formatlarından uygulanacak olan format belirlenecek 14/11/2023 tarihinde kura çekimi ile fikstür belirlenecektir.

   

 2. Belirlenen tarihlerde karşılaşmanın oynanmasının mümkün olmaması durumunda taraflar karşılaşmadan 24 saat öncesine kadar ortak karar ile ileriki bir tarihe erteleme hakkına sahiptirler. Karşılaşmaya 24 saatten az bir süre kala karşılaşmaya çıkmayacağını bildiren veya mazeretsiz bir biçimde karşılaşmaya katılmayan takım 3-0 hükmen mağlup sayılacaktır

   

 3. Katılımcı takımlar en az 7, en çok 10 kişiden oluşacaktır. Takımlar sahada 7 kişi ( 1 kaleci, 6 oyuncu) ile mücadele edecek, en çok 3 yedek oyuncuyu bünyelerinde bulundurabilecektir. Bildirilen kadroda, Yalova Barosu’na mensup Avukat, Stajyer Avukatlar ve Baro Personeli yer alabilecektir. Bunların haricinde 2 oyuncu Hakim ve Savcı, Adliye Personeli, Avukat Eşi veya Avukat Katibi 1 oyuncu Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi oynatılabilecektir. Adliye Personeli ya da Hakimler ve Savcılardan oluşan bir takımda ise 7 Adliye Personeli ya da Hakim ve Savcıya ek olmak üzere 2 kişi Yalova Barosu’na kayıtlı avukat ve stajyer avukatı 1 kişi Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi oyuncu olarak oynatma hakkına sahip olacaktır.

   

 4. Katılımcı avukat,stajyer avukat,öğrenci, katip, baro personeli ve Adalet Bakanlığı personelinin mesleki durumunu gösterir kimlik ve benzeri belgeyi maç öncesinde sunması gerekmektedir.

   

 5. Takımlar, listelerini ve takım isimlerini en geç 10/11/2023 tarihi saat 17.00’e kadar bildirmek zorundadır. Takımlar bu tarihten daha önce bildirmeleri halinde 10/11/2023 saat 17.00’e kadar listelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

   

 6. Her oyuncu yalnız tek takımda oynayabilecektir. Oyuncunun oynadığı takımın, turnuva formatına göre elenmesi durumunda oyuncu, turnuvaya devam eden başka bir takımda forma giyemez.

   

 7. Maçlarda oyuncu değiştirme sayısına ilişkin kısıtlama bulunmadığı gibi oyundan (kırmızı kart ile ihraç hariç) değişerek çıkan oyuncunun tekrar oyuna girmesi mümkün değildir.

   

 8. Maçlarda ofsayt ve taç kuralı uygulanmayacak olup, kaleciye pas yasağı kuralı uygulanacaktır

   

 9. Turnuvaya katılan tüm takımlar, futbol maç kıyafeti olan bir örnek forma, şort ve konç ile sahaya alınacaktır. Maçlarda ayakkabı olarak halı saha ayakkabısı ve krampon giyilecektir.

   

 10. Maçlar Yalova bölgesi futbol hakemleri tarafından yönetilecektir

   

 11. Kırmızı kart görerek oyundan ihraç edilen oyuncu kırmızı kart gördüğü eylem başkaca bir disiplin cezasını gerektirmiyor ise herhangi bir karara gerek kalmaksızın bir sonraki maçta oynayamayacaktır.
 12. Üst üste oynanan iki maçta birer san kart gören oyuncu veya toplam 4 sarı kart gören oyuncu, son kartı gördüğü maçtan sonraki maçta oynayamayacaktır. İlk tur maçlarından sonra oyuncuların gördüğü san kartlar silinecektir. Arka arkaya iki maçta san kart gören oyuncunun takip eden maçta oynamayacağına dair kural final maçında uygulanmayacaktır.Oynanacak olan maçta yasaklı olan bir oyuncunun maça fiilen girip girmediğine bakılmaksızın isminin maç listesinde yer alması bu madde kuralının ihlali anlamına gelecektir

   

 13. Karşılaşmalar 30’ar dakikalık 2 devre halinde oynanacaktır.

   

 14. Turnuva Esas ve Kuralları 13. Maddeden oluşmakla birlikte, Yalova Barosu Yönetim Kurulu’nun bu Esas ve Kuralları değiştirme hakkı saklıdır.

 

BAROYA VERİLECEK OYUNCU LİSTESİ

 

TAKIM KAPTANI   :

CEP TELEFONU      :

 

TAKIM OYUNCULARI

AD SOYAD/TELEFON/TC KİMLİK NO       KONTENJAN BİLGİSİ

1. OYUNCU              :

2. OYUNCU                         :

3. OYUNCU                         :

4. OYUNCU              :

5. OYUNCU              :

6. OYUNCU                         :

7. OYUNCU              :

8. OYUNCU              :

9. OYUNCU              :

10. OYUNCU                       :

 

13.07.2024
AV. ELİF TURNACI ÇAVUŞ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.